menu
עמוד הבית
שירותי SMS
מאמרים
איזור אישי
צור קשרשאלות שאתם חייבים לשאול את ספק אחסון הענן שלכם

ספק אחסון בענן חדש

אירוח של אתרי אינטרנט ויישומי web על גבי הענן הוא אופציה טובה ופופולרית מאוד בשנים האחרונות. אט אט הטכנולוגיה מחלחלת לתודעה של כל העוסקים במלאכת הארכיטקטורה והתכנון של פרויקטים מבוססי אינטרנט ורשת. מי שמשאביו ויכולותיו הכלכליות מאפשרות יבחר ככל הנראה ליישם בתוך הארגון פלטפורמה מתאימה לאחסון בענן לצרכים פנימיים. אפשרות נוספת שעומדת על הפרק היא לשכור שירותים של ספק כזה.

לכן, חשוב לדעת מה בודקים ומה שואלים את ספק הענן הפוטנציאלי לפני שמקבלים את ההחלטה ללכת אל עבודה משותפת. כלל האצבע הראשון הוא שספק שמסוגל להשיב לכל שאלה שנפנה אליו בנושאי אבטחה, פרטיות, תחזוקה או עמידות השרת – כנראה ראוי. כמובן שזה תנאי הכרחי אך לא מספיק. שאלות נוספות שחשוב לשאול את הספק:

 

#1 – תכנית למשבר

האם כאשר מתרחש ״משבר״ או שיש קריסה של המערכת (ודברים כאלה עלולים לקרות לצערנו) – יש תכנית מגירה ברורה לאיך להציל את המצב ולחזור לשגרה? האם יש פרוטוקול מוכן מראש לכך? האם המידע שלי במצב כזה יהיה מגובה? כמה זמן ייקח לשחזר את המערכת ולהחזיר אותה לעבודה תקינה? מומלץ גם לשאול האם תכנית כזו מתועדת וניתנת לעיון על ידכם כלקוחות. באיזו תדירות נערך גיבוי? על בסיס יומי / שבועי / חודשי?

 

#2 – מה התמיכה השוטפת בשגרה שמסופקת לנו? 

מפעם לפעם תזדקקו לתמיכה. כשמשהו לא ברור, כשהמפתח זקוק למידע נוסף, כשדברים לא עובדים – תמיכה שוטפת ומענה טוב הם מצרך חשוב בבחירת ספק אחסון בכלל ושירותי ענן בפרט. העצה שלנו היא לדרוש תמיכה זמינה 24/7, אתם לא רוצים להשאר עם האתר / אפליקציה למטה למשך לילה שלם, בטח לא כאשר מדובר בתנועה לא מבוטלת שמכניסה גם לידים.

 

#3 -מה קורה כשהנתונים אבדו?

זה לא שכיח יותר מדי, אבל בהחלט קורה. בהמשך ל#1, צריך לוודא  שאכן יש גיבוי לנתונים שהפקדת בידיו של הספק, ויותר מכך – שיש אפשרות לגשת אל הנתונים המגובים ולשחזר בכל נקודת זמן. מומלץ לשאול לגבי מדיניות הגיבויים של הספק בכתב ולא בשיחה טלפונית שבעל פה. כמו כן אפשר ורצוי לשאול האם נתקלו במצב כזה בעבר ומה היתה המדיניות לטיפול מהיר.

 

#4 – איפה חוות השרתים או מרכזי המידע ממוקמים?

זכור שהמידע הרגיש שלך יישמר שם, כדאי שתדעו איפה ממוקמים מרכזי המידע של הספק. באתרי אינטרנט למשל יש חשיבות למיקום החווה בהתייחס לזמני טעינה של אתרים בשווקים שונים בעולם.

 

#5 – מה קורה במצב בו נבחר להחליף ספק אחסון בענן?

סוגיה שנכונה לכל תחום, בין אם מחוסר שביעות רצון מהשירות שאתם מקבלים ובין אם מדובר בצמיחה וגדילה המצריכה תשתיות חזקות יותר. הקפידו לברר  – מה קורה ביום בו נפרדות דרכינו? איך המעבר יתבצע? מה הנתונים שאוכל לקחת איתי לספק החדש? מה הקשיים שאמורים להווצר? כמובן שגם עם הספק החדש בהמשך שווה לבצע את השיחה הזו לגבי המעבר מהספק הישן.

 

 

לסיכום

הטכנולוגיה מביאה איתה חידושים ושיטות חדשות אותן ארגונים רבים מאמצים לחיקם. טכנולוגית הענן היא חלק אינטגרלי בניהול מידע של חברות ועסקים רבים, ועל כן נדרש לשאול את השאלות הנכונות כאשר אנחנו עומדים להפקיד בידי ספק אחסון את המידע הכל כך חשוב שלנו.